GGM-6 FUSE MINI.125V NON-T.D 5X20
 Previous
 Next
Electronic - Fast Acting - GGM-6 FUSE MINI.125V NON-T.D 5X20 - GGM6
MERSENlogo
MERSEN
Product code:
MERGGM6
Mfr Number:
GGM6
Contact your local branch to check product availability.
Look up branches
Log In
to view your price and product availability

Contact your sales representative to confirm availability.
Available Lengths
 EA
Min: 1 EA , Multiple  1 EA
View Alternative
 Item already in cart

 Add to cart
  
Technical Documents

Technical Documents
 Cut Sheet
 Back
 Cut Sheet
Product Details

Product Details
Miniature fuse GGM - Fast-Acting 125VAC 6A Size 5x20 Ferrule
Up to 250V, Fast Acting, Glass, 5mm x 20mm
Technical Specifications
Technical Specifications
Electronic - Fast Acting
Mfrcode MFZ
Catalog Number GGM6
MFR UNSPSC 39121623
MFR FULLNAME MERSEN (FORMERLY FERRAZ SHAWMUT INC)
PRODUCT NAME ELECTRONIC FUSE
Type GLASS TUBE
Length 20 MM
APPROVAL UL, CSA
VOLTAGE RATING 125 VAC
DIAMETER 5 MM