FSM11 1000VAC/DC 11A MULTIMETERFUSE
 Previous
 Next
Electronic - Other - FSM11 1000VAC/DC 11A MULTIMETERFUSE - FSM11
MERSENlogo
MERSEN
Product code:
MERFSM11
Mfr Number:
FSM11
Contact your local branch to check product availability.
Look up branches
Log In
to view your price and product availability

Contact your sales representative to confirm availability.
Available Lengths
 EA
Min: 1 EA , Multiple  1 EA
View Alternative
 Item already in cart

 Add to cart
  
Technical Documents

Technical Documents
 Cut Sheet
 Back
 Cut Sheet
Product Details

Product Details
Multi-meter fuse 10x35/10x38 FSM 1000VAC 1000VDC 11A Ferrule
Technical Specifications
Technical Specifications
Electronic - Other
Mfrcode MFZ
Catalog Number FSM11
MFR UNSPSC 39121609
MFR FULLNAME MERSEN (FORMERLY FERRAZ SHAWMUT INC)
PRODUCT NAME MULTI METER FUSE
Length 1.5 INCH
APPROVAL UL
VOLTAGE RATING 1000 VAC/VDC